Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 15.07.2013 21:07:20 

Výlety
Výlet na sever a návrat na jih...
 
Konečně jsme přestali vyhrožovat a udělali si výlet. Podržte se, žádná výstava, žádná práce, žádné plánované slavení, ale opravdový výlet!
Z propečeného Brna jsme ráno vyrazili směr Budišov nad Budišovkou na předem ohlášenou kontrolu. U Vyškova se má milá zeptala, jestli vím kudy pojedeme. Samozřejmě jsem nevěděl, vždyť ona je řidič a má připravenou cestu. Jistě, že jsem ji dráždil a zlobil, předpokládal jsem, že vím :D
U Olomouce na nás začal malinko padat splín, když se začalo v 10 dopoledne stmívat... Žádná pozitivní vyhlídka. A ve Šternberku jsem se po dopadu prvních kapek na čelní sklo dožadoval zastavení u blázince! Zatáčky slavného závodu "Ecce Homo!" rozvlnily naše žaludky i frontu a najednou se pár kilometrů před cílem začaly mraky rozestupovat.
Zcela se mraky rozestoupily po několika okamžicích v BnB. Ještě jsem zapomněl říct, že čím víc jsme se blížili, tím víc jsme trénovali místní klanovou řeč, abychom zapadli. Takže zpět... Modelová situace: Dva muži v montérkách s vozíčkem a sekačkou na trávu, dva bloudící turisté se psem
 
Host: "Dobrý den, prosím vás, jak se můžeme dostat na ulici ČSA?"
Domácí 1: (Tupý výraz ve tváři, otáčí se ke druhému) "Víš kde to je?"
Domácí 2: (k turistům) "Co to je?"
Host: "Ulice..." (přemýšlí, zda to byla správná volba)
Domácí 2: "Aha a co tam má být?"
Host: "Foltýnovi..."
Domácí 1: "Jaký?"
Host: (myslí si něco o prdelích) "...ti, co mají psy..."
Domácí 2: "..." (tiché přemýšlení)
Domácí 1: "..." (DTTO)
Host: "Mirek s Janou"
Domácí 1: "jo ty mají psy, to musíte jet..."
Host: "díky moc, nashledanou!" "JEĎ!"
 
Domeček jsme našli, ale všude ticho a žádný pinč... Našel jsem zvonek na brance a ejhle, nejdřív pinčové a potom paní domácí. Spadla nám břidlice ze srdce!
Vstříc nám letěly tři neřízené pinčí střely s paničkou v patách. Přivítání, občerstvení, odpočinek a "půjdeme se podívat tady někam do okolí na výlet?". Šli jsme... A hned na dva. Nejdřív autem k vodní nádrži Kužberk, kde jsem poprvé v životě držel v ruce hada (!!!). Ten čerstvý vzduch se mnou dělá divy :D Pro neznalé oblasti... Je to nádherná klidná oblast, kde se k velké škodě nevyužívá všeho potenciálu, který tam je. Při druhém výletku jsme se šli podívat na Budišovský "kopeček oddechu" a zakončili jej v kempu na minigolfu a pivku. Příjemně naladěni jsme večer poseděli při ohýnku a "drobném občerstvení".
 
Ráno jsem se trochu bál probudit, aby ten předchozí den nebyl jen sen z přepracování. Ale malá černá střela mi dala svým doskokem na mé břicho, že opravdu nespím :D
 
Protože nás ještě čekaly narozeninové povinnosti v Brně, tak jsme museli naše hostitele opustit. Ani jeden z nás tří cestovatelů nechtěl. Měli jsme za sebou NÁDHERNÝ zážitek ve skvělé společnosti. Hrozně moc děkujeme a těšíme se na další setkání!
 
PS: záměrně nehodnotím psíky a prostředí, jeli jsme si odpočnout, zrelaxovat a za kamarády... Jak jsme za maličkou chvíli poznali, Foltýnovi jsou úžasná 9 členná rodina a ještě jednou děkujeme za všechno ;)
 
 
Výlet do polí...
 
Dneska nás navštívila sestra Anka (to není krmení) s Izou (to není Rakouský krátkosrstý pinč) a Markem (to je kamarád). Šli jsme se projít "jen tak kolem". Při procházce Baxík opět ukázal, že neumí chodit pomalu a když běhá, víc toho očuchá. Lítali s Izou po poli jako utržené vagóny. Koukali na koně, labutě, lovili myši, čuchali zajíce, kadili a čůrali. Po dvou hodinách vycházky jsme se marně domnívali, že lehnou a trochu budou odpočívat... ...jsou to pinčové (vlastně Iza je něco jiného, ale není to jedno?)
 
  
 
všechno to fotil Marek, protože foťák jsem nechal v práci...
 
 
Mladá Boleslav před výstavou...
 
Tak jsme vyrazili na návštěvu... Ráno jsem prý jako vždycky zdržoval, ale kdo mne zná ví, že se jedná o sprostou pomluvu. Jen se mi nechtělo vstávat. Cestou necestou, D1 polňačkou jsme se dostali až do Mladé Boleslavi za Katkou, (Markem), Radunkou a Jackie. Jackie se nejdřív netvářila dvakrát nadšeně, že ji leze do bytu nějakej puberťák, ale co už mohla dělat. Nejvíc času se věnovalo Rádi, malému andílkovi. Po promoklé procházce a příjemném posezení jsme prožili noc plnou vášní Ne, není to jak na první přečtení vypadá. Jen v jsme v posteli spali ve čtyřech - Pavla, Baxi, Jackie a já... Děkujeme hostitelům za rodinné přijetí. Příště zas ;)
 
   
...malá ochutnávka, více tady
 
 
 
doplním
Jeseníky
Macocha a farma u Bolka
hora Říp
TOPlist